Apace MC 40

Share Button

Při čekání na blížící se sezónu, rád vzpomínám na zážitky z té uplynulé, kterou hodnotím jako velice vydařenou. Jednou z těchto vzpomínek je i několik za sebou jdoucích, listopadových  dnů, které ani trošku nenaznačovaly příchod očekávané zimy. Mohl jsem se tak plně věnovat lehké přívlači.

Chodil jsem na svou oblíbenou, domácí vodu, byla čitá jako křišťál a já doufal v aktivitu ryb. Mé doufání se bohužel nenaplnilo a já bez úspěchu měnil jednu nástrahu za druhou. Prohazoval jsem hlubší místa v podjezí, malé tůně podél břehu a stále nic. Poslední možné místo byl prudký, hlubší proud, tento typ vody chytám velice rád a tak dlouho neváhám a navazuji wobler Iron Claw Apace MC 40 v barvě BB. Asi po pěti minutách se do prutu v proudu opírá první ryba. Když rybu podebírám, dívám se na hezkého pstruha v tu chvilku mě zalila velká radost. Rybu šetrně vyháčkuji, vyfotím a co nejrychleji vracím vodě.

Po chvilce přichází další záběr a zase se na konci sestavy třepe pstruh, mnohem menší, ale úsměv na tváři se počítá. Chytám dál a další ryby na sebe nenechávají dlouho čekat. Čas bohužel letí a na rybách dvakrát tak rychleji a já se s řekou musím rozloučit. Na břehu rozebírám prut a do krabičky vracím wobler, který mě zatím nikdy v proudných úsecích nenechal na holičkách a stal se tak mou povinnou výbavou při lovu v proudných vodách.

Za Iron Claw & Doiyo team Karel Dedecius