Goza

Share Button

Jednou za čas si k vodě rád vyrazím s lehkou přívlačí s cílem ulovit nějakého toho tlouště, okouna nebo pstruha. K tomuto lovu se používá jemná výbava, citlivé pruty, malinké nástrahy, jedním z prutu vhodných na jemnou přívlač jsou pruty řady Goza.

Goza je velice povedenou řadou, jako první vás potěší její vzhled, který je opravdu elegantní. Tělo rukojeti vyrobenu z kvalitního uhlíku, zakončeno kombinací pěny s korkem prutu doslova sluší a designově ho vytahuje na vyšší úroveň, navíc matně šedý blanky a tmavé omotání oček k sobě dokonale padnou.

Když vezmete Gozu do ruky, hned oceníte, jak prut luxusně zapadne do vaší dlaně. Modely určeny pro baitcast mají místo typického zobáčku jen dobře tvarovanou rukojeť a prut tak krásně sedí v ruce. Nic nám tedy nebrání dlouhým vycházkám.

Pruty v gramážích 2-7 g a 5-14 g  pro klasické naviják a pruty 4-12 g a 2-9 g pro cásting jsou ideální pro lov s malými nástrahami, blanky mají rychlou akci a jsou úžasně citlivé. Goza dále nabízí pruty pro střední přívlač v gramážích 6-18 g , 8-24 g a 10-32 g pro klasické navijáky a 12-36 g pro cástingové navijáky, vhodné i na drop shot.

S pruty řady Goza sem nadmíru spokojen, a velice rád s nimi chytám. Jde o kvalitní pruty za dobrou cenu, které je radost mít s sebou u vody.

Karel Dedecius – Iron Claw – Doiyo, CZ