Iron Claw – Magus – přívlačový naviják

Share Button

Iron Claw Magus 3000

Firma Sänger nabízí rybářské vybavení několika značek. Jednou z nich je i Iron Claw, značka, která se věnuje lovu dravců. První z výrobků, které tuto firmu reprezentují a svým atraktivním vzhledem nás ihned zaujal je smekací naviják modelové řady Magus o velikosti 3000, který si nyní představíme.

magus

První dojem Iron Claw Magus 3000

Na první pohled zaujme naviják svým atraktivním, moderním designem. Jeho matné, černé tělo je doplněno vkusnými červenými doplňky. Leskle černou cívku dokonale doplňuje červená odhozová hrana. Zmínit musíme i sklápěcí rukojeť s anatomicky tvarovaným držadlem, které má protiskluzovou povrchovou úpravu a perfektně padne do ruky.

1-1

Jakmile budete mít naviják v ruce, ihned si všimnete, že nepatří k nejlehčím. Vyšší váha je příčinou použitých materiálů, které jsou velmi odolné a slibují dlouhou životnost. Největší důraz na kvalitu je kladen zejména na materiál z kterého jsou vyrobeny nejvíce namáhané části, zejména na převodovku. Má vyvážený a velmi tichý chod. Při navíjení není téměř vůbec nic slyšet.

1-2

Model Magus lze sehnat ve velikostech 10, 20 nebo 30. Já jsem zvolil velikost největší, tedy 30. Součástí balení a obrovskou výhodou jsou dvě cívky, které jsou dodávány společně s navijákem z nichž jedna je mělká a druhá hluboká. Můžeme tak v jednu dobu chytat na vlasec, stejně jako na pletenou šňůru, stačí jen přehodit cívky.

1-3

Iron Claw Magus 3000 v akci

Naviják jsem doplnil prutem o délce 2,40 m a vrhací zátěž až 12 g. Při prvním kontaktu se mi zdál poněkud neohrabaný, takový „obyčejný“, ovšem stačila chvilka, aby mně přesvědčil o tom, že potenciál v sobě má a nakonec jsem byl velmi mile překvapen.

1-4

Jako každý přívlačový naviják, má i tento přední brzdu. Madlo brzdy je anatomicky tvarované a dobře se ovládá. Plynule nastavitelná brzda je spolehlivá v každé situaci, zvládá bez problémů i větší zátěže při použití pletené šňůry.

1-5

Test odolnosti dopadl také na výbornou. Test probíhá tak, že se nástraha vláčí tak rychle a silně, až čeří hladinu a občas nad ní vyskočí. jak se sestava povoluje a napíná dochází k vibrování špičky, která přenáší vibrace do navijáku, což u většiny zkoušených modelů narušuje jejich plynulý chod. Magus tento test ustál, jako by o něm ani nevěděl. I přes otřesy zůstal jeho chod naprosto klidný a tichý. Skvělé !! 

1-6

Co k tomu dodat? Magus je malý, ale neskutečně silný pomocník při lovu dravých ryb. Naprosto bez problémů zvládne i souboj s velkým a těžkým soupeřem. Celkový dojem udělal velmi dobrý. Pokud není ve své cenové kategorii vůbec nejlepší, pak se pohybuje na pomyslném žebříčku velmi vysoko.

1414

Můžu se zaručit za to, že tento naviják po skončení testování nezůstane založený někde ve sklepě. Jsem přesvědčen, že spolu strávíme ještě mnoho společných chvil u vody.

9

zdroj: Iron Claw DE