Mrazivé dopoledne

Share Button

O uplynulém víkendu jsme se sešli s klukama ve složení Dan Dušek, Petr Smítka a Vašek Šikl, abychom udělali plán na zimní sezónu a koukli se na novinky pro příští rok. Vzhledem k tomu, že nám zbylo trošku času, rozhodli jsme se, že se půjdeme projít k řece. Počasí bylo chladné a teplota lehce pod nulou. Na lov kaprů nebylo ideální počasí, nebyl ani čas a dostatečný prostor, proto jsme se i přes to, že jsme kapraři tělem i duší rozhodli, že zkusíme štěstí s dravci a půjdeme si zavláčet.

7 

Vzali jsme do ruky každý jeden prut a krabičku nástrah. V tomto případě padla volba na pruty z programu Iron Claw, Vašek s Danem zvolily pruty  Purecontact – Zander a Slim Jim, oba osazené navijáky Slim Jim a Petr si pro těžší vláčku vybral Pro-T Black Spike s navijákem od kolegů z mořského rybolovu Target Al. Tyto kombinace se osvědčily a vše od prutů přes navijáky i nástrahy fungovalo perfektně. 

    1  6

Štěstí jsme měli i při výběru místa. Ryby byly aktivní a po dvou hodinách u vody se nám podařilo ulovit cca 15 okounů a jednu štičku. Další věc, která nás velmi potěšila je ta, že jsme vytáhli několik okounů přes 30 cm, kteří se na tomto úseku téměř nevyskytují a velmi pravděpodobné, že zde vyrostli.

 5

S pozdravem „Petrův zdar“ Daniel Dušek, Petr Smítka a Vašek Šikl

8

    2  11

3

9

10