NIYO Jig

Share Button

Firma Sänger nabízí rybářské vybavení několika značek, jednou z nich je Iron Claw, věnující se vybavení pro lov dravých ryb. Jedním z produktů jsou pruty Niyo Jig, které sou nabízeny v běžném, ale i baitcastovém provedení. O těchto prutech si nyní něco málo řekneme.

Na první pohled pruty působí, jako jemné pruty určeny k lovu s malými nástrahami a cílem lovit malé ryby, ale tato řada i přes svůj jemný design začíná na gramážích 8-18 g a končí gramáží 16-32 g odhozu. Nabízené modely jsou 180 cm a 8-18 g a 195 cm a 14-32 g a v baitcastovém provedení 180 cm 12-24 g a 195 cm 16-36 g. Jde tedy o pruty ve střední třídě přívlače.

Jako první věc co jsem prut vzal do ruky mě velice zaujala jeho rukojeť, která je vyrobena ze světlého korku a její délka je ideální, pří lovu nepřekáží a je velice vhodná pro manipulaci s prutem v lodí. Matný černý blanky s rychlou akcí je hustě osazen kvalitními očky.

Využití prutu bych nazval téměř univerzální, rychlý blank umožní perfektní vedení wobleru, je vhodný na twitching, ale i na vertikální rybaření, jeho nízká váha umožňuje dlouhé hodiny chytání a pohodlné sedlo v baitcastovém provedení parádně zapadne do ruky.

S pruty řady Niyo Jig jsem si užil spousty vydařených hodin u vody a stali se mou srdcovou záležitostí ve střední třídě přívlače.

Karel Dedecius – Iron Claw Czech team