Podzimní bolení

Share Button

Po dlouhé době jsem si se svým parťákem Liborem vyrazil na výpravu za našimi dravci z našeho člunu. Náš cíl byl jasný. Co nejlépe si zachytat. Našim cílem se nemohl stát nikdo jiný než bolen, kterého jsme cíleně lovili celé léto. Naše první lovné místo je asi 10minut od místa kde spouštíme člun na vodu. Cestou tam máme čas vymyslet nějakou taktiku. Po příjezdu na místo jsme zjistili jaké nemilé překvápko nám podzim přichystal.

Zátoka, ve které jsme se chystali lovit byla pokryta vrstvou spadaného listí. Lov na hladinovou nástrahu Supido 75 byl takřka nemožný. Rozhodl jsem, že přejedeme pod nedaleký jez, a zkusíme své štěstí tam. Cestou pod jez oba slídíme očima podél břehu a hledáme náznaky po bolením lovení. Zhruba kilometr pod jezem jsem spatřil sérii lovení. Křikl jsem na Libču, a on navedl člun kousek od místa, kde lovil bolen. Spustil kotvu a oba jsme začali házet. Asi na třetí hod mám záběr, ale ryba nástrahu netrefila. V ten samý okamžik se za Liborovým woblerem objevuje bolen a chňape po nástraze jak zběsilí „konečně“ vykřikl Libor. Ryba seděla pevně na háčku. Po krátkém zdolávání pouštíme první padesátku. I  na mě se usmálo po pár hodech štěstí. Srovnávám skóre na 1-1. 

_DSC9831 – kopie

Vytáhl jsme kotvu a velím směr jez. Kotvu spouštíme v polovině řeky asi 120m pod jezem. Očividný vracák věstil slušné místo, tak jsme okamžitě vrhli první salvu wobleru na vodní hladinu.“Mám“vykřikl Libor a točící se brzda věstí solidnější úlovek. Proti síle prutu Pure Contact II nemá ryba nejmenší  šanci . I tento krásný kousek měřící 62cm končí v našem podběráku. Opět mám zase co dohánět. Hážu, hážu a v tom prásk. Podle prvních výpadů jsem očekával také slušnější úlovek. I já souboj vyhrávám a bolení 60tka je moje. Po vyfocení bolena pouštím zpátky do řeky.

_DSC9840 – kopie

Bylo zajímavé pozorovat jak i na podzim boleni reagovali na hladinovou nástrahu wobler Doiyo Supido75.Těsně před koncem dne jsem chytil ještě jednoho krasavce o délce 68cm. Naše dnešní skóre tedy srovnávám na 3-3. Byl to super den s kámošem na rybách.

_DSC9849 – kopie

Za Iron Claw team Radek Šeba