Rybaření z kajaku

Share Button

V prvních dnech prudkého ochlazení jsme se s parťákem rozhodli vyrazit na ryby, avšak zcela netradičním způsobem.Kromě všech našich klasických věcí na přívlač jsme si sebou „přibalili“ i rybářský kajak!

received_1268811843151287

Do kajaku jsem se za nedlouho zamiloval

Cesta netrvala dlouho a ocitli jsme se na krásné nádrži nedaleko Pelhřimova. Vodu okusovala ranní mlha a my věděli ,že tento den si dozajista užijeme. Kajaky jsme položili na vodu a vyrazili. Zpočátku jsem byl velice nejistý, jelikož jsem nikdy před tím na kajaku neseděl, ale po několika minutách jsem získal stabilitu a mohl začít chytat.

dsc_0121 sketch-1476038728258

První ulovená štika na wobler Doiyo Yuragu

První štika byla ulovena ze dna a proto jsme usoudili, že bude nejlepší provádět lov především u dna a to buď na woblery, nebo pomocí  gumových nástrah. Tato úvaha byla nakonec správným řešením po celý průběh lovu, jelikož se nám povedla nejedna pěkná ryba.  Co ale správné nebylo, byl můj smysl pro předpověď počasí  a tak jsem  „klepal kosu“ , jelikož jsem si nepřibalil správnou obuv, nýbrž jen klasické tenisky s pocitem, že na kajak si přece nebudu brát teplé obutí.

sketch-1476038376151

Krásný okoun 35cm ulovený na prut I.C. Drop Stick

Nakonec jsem ale zapomněl na lehkou zimu a užíval si podzimní počasí a lov ryb, které byly o to hezčí, jelikož byly všechny zdolány na mé oblíbené nástrahy a také jsem si užíval každý souboj ze sedla kajaku.

sketch-1476040127168

Jedna z mnoha štik na wobler Illusive baby

Musím říct, že pokud jste fanoušky netradičního rybaření a baví vás chytat na místech, kde se klasicky nedostanete, tak rybářský kajak je pro vás tím pravým. Na závěr bych dodal, že je určitě lepší vzít si sebou dostatek teplého oblečení a nic nepodcenit, než čelit nepříjemnému pocitu zimy po celý průběh zcela dokonalého lovu.

Pavel Kalina Iron Claw Czech Team