Sukato

Share Button

Jednou z nástrah, která mě hned chytla za srdce, bylo Sukato. Co jsem ho viděl poprvé, hned jsem si říkal, to bude ta pravá candátovka. Jednoho dne jsem se chtěl přesvědčit, že jsem se nespletl a tak jsem vyrazil tyto krásně chobotničky vyzkoušet na revír, kde jsem nedávno s candáty zabodoval.

Po příchodu k vodě si vybírám místo, kde je pod vodou strom a kousek od něho kamenná hrana. Na vlasec navazuji Sukato a první hod směřuji do míst, kde bych očekával stanoviště candáta. Nahazuji, hod za hodem, protahuji místa za hranou, ale stále bez kontaktu s rybou.

Je na čase zkusit jinou barvu, z vlasce ukousnu červeno černou kombinaci a navazuji hnědo zelenou kombinaci . Po chvilce je zde první kontakt a na háčku visí malá štička, nemám lanko a tak se snažím rybu co nejrychleji vyndat, aby mi nástrahu neukousla, daří se a já musím štičce z její zubaté tlamy vyprostit jednoháček. Neriskuji a navazuji lanko, nerad bych nějakou štiku okoval.

 

Další hody směřují mezi větve  utopeného stromu, poskakuji se Sukatem a najednou cítím ránu do prutu, prudce zasekávám. A je tam ryba, drží se u dna, to bude určitě on, candát. Po chvilce boje je u hladiny a já ho mohu podebrat, paráda. Ryba má v kraji tlamy mé Sukato a já mám radost, že mé očekávání se opravdu naplnilo. Dělám fotku ryby, vyháčkuji jí a pouštím zpět, snad se ještě setkáme a já se těším na další super zážitky od vody.

Za Iron Claw a Doiyo team, Karel Dedecius.