Výlet na lodi

Share Button

Po dlouhé době jsem konečně vyrazil na rybačku z lodi. S kamarádem Liborem jsme ve středu hned po práci spustili člun na vodu a jeli  na ryby. Naším cílem byl bolen, o kterém jsem věděl , že by neměl  být problém ho ulovit. Po ukotvení na prvním místě jsem chytil menšího bolínka.

DSCN1766

Jako nástrahu jsem zvolil, jak jinak než wobler Ablet Jerk, který je pro lov této ryby ideální.Počet záběrů i vytažených bolenů stoupal, a tak jsem se rozhodl udělat změnu.Na prut Pure ContacT Zander s navijákem X-Stroke jsem dal wobler Nomin 60 Fukai ve snaze se pokusit chytit něco jiného než bolena. Po pár hodech přišel záběr, ale byl to opět jen hladový bolen.

 DSCN1777

S blížícím se večerem, se konečně velikost ryb začala zvětšovat. Vytáhl jsem pár kousků kolem 60cm.

 DSCN1775

Při západu slunce se ryby doslova zbláznily. Konečně začalo konto ulovených ryb narůstat.To už jsem chytal na prověřenou sestavu prut Pure ContacT, naviják Pure Contact II.I Liborovi se podařilo chytit dva kousky.Cestou k domovu jsem spatřil hejno bolenu lovících těsně u břehu . Ještě na chvíli jsme zakotvili. Náhozy  přesně směřovaly mezi lovící ryby.První záběry přišly takřka okamžitě.

 DSCN1780

DSCN1786

Těsně před setměním se mé konto ulovených ryb zastavilo na devíti kusech a Liborovo na třech. Parádní den na lodi. Brzy zopakujeme.

 

Za Iron Claw team Radek Šeba.

DSCN1787