7 candátů za dvě hodiny? Poradíme vám nástrahu!

Share Button

Wobblery Doiyo Fuan

Tyto wobblery jsou inspirované japonským stylem a jejich precizností. Hodí se pro lov candátů, štik a okounů, své nesporné kvality potvrdily i na nedávné Přívlačové exhibici na Katlově, kde nachytaly téměř desítku candátů.

Ale nejprve k základní charakteristice – Doiyo Fuan, je plovoucí wobbler o velikosti 7.2cm a váze 10g. Vyznačuje se poměrně agresivním chodem s vyšší frekvencí pohybu, imitující prchající rybu. Přesto při navíjení vodou bezproblémově klouže.  Wobblery jsou vybaveny chrastítkem, to znamená, že při pohybu vydávají hluk, který ryby láká a usnadňuje jim lokalizaci „kořisti“, zvláště při nočním vláčení.

S Doiyo Fuan se díky jeho vyvážení dobře nahazuje a je proto vhodný pro lov ryb stojících dále od břehu. Díky své potápivosti 1,2 – 1,8 metru, je nejlepší na pochytávání sloupce, není však problém prochytávat i pobřežní partie, stačí zvednout špičku prutu téměř kolmo k hladině, wobbler poté pracuje v menší hloubce.

Co do povrchové úpravy máte možnost výběru ze sedmi druhů, z čehož čtyři varianty jsou velmi věrné imitace štiky, candáta, okouna a bílé ryby. Osobně dávám přednost imitaci dravých ryb, neboť je obecně známo, že dravé ryby rády likvidují svojí konkurenci, tak proč jim nedat možnost si kousnout.

      

Další předností je poměrně masivní lopatka, vyrobena z odolného materiálu, nehrozí tedy její ulomení při nárazu do dna, jako se to děje u některých jiných výrobců. Možností vedení je samozřejmě mnoho a záleží vždy na stylu a zkušenostech daného rybáře, chod wobbleru je však spolehlivý a můžete tak využít bohatou škálu technik, od nejpomalejšího k nejrychlejšímu navíjení či úplnému zastavení, kdy wobbler pomalu stoupá k hladině.

Osobně jsem ho na Přívlačové exhibici využil na lov z lodi, kdy jsem prohazoval hlubší partie revíru, těsně nade dnem, čímž jsem úspěšně vydráždil místní candáty k útoku. Úspěšnou volbou bylo nahazovat jak směrem ke břehu, ale i souběžně s ním a spíše pomalu, rovnoměrně navíjet. Ostatní práci už vykonával wobbler ve vodní říši sám.

 Po několika otočeních kličkou přichází z hloubky záběr, intuitivně přisekávám a ryba se dává do pohybu! Prut ohnutý jak luk. Ihned sahám po brzdě, kterou mám poměrně utaženou a více ji povoluji. Ryba si bere první metry vlasce. Nespěchám, na lodi mám dost prostoru, a proto si užívám každý výpad zatím neznámého bojovníka, v teplém jarním dni. Rybě však poměrně rychle docházejí síly, to by mohl být candát, napadá mě. A ejhle moje tušení se potvrzuje, kousek od lodi se na hladině vyhoupne krásně zbarvený rytíř s naježenou ploutví. Neboj, nic ti krasavče nehrozí, povídám mu beze slov. Dvě fotky a už opět mizí v modré hlubině.  Krásný zážitek!

Proto jestli se stále ještě poohlížíte, po nových nástrahách na nadcházející sezónu dravců, které navíc nezruinují vaší peněženku, neměly by wobblery Fuan chybět ve vaší přívlačové krabičce.
Přejeme hodně úspěchů u vody a Petrův zdar!
Za Iron Claw & DOIYO team, Milan Mihál