Září, měsíc ostrých zubů

Share Button

Měsíc září máme skoro za sebou a já se za ním poohlížím, jako na velice úspěšné období, kdy byla nadměrná aktivita dravců. Pravda, velikosti nebyli rekordní, ale kdy se mi naposled povedlo za vycházku ulovit třebas 5 štik okolo 55 cm na svazové vodě? No, vzpomínám marně.

Začátkem měsíce byli dravci velice aktivní u dna, kdy dobře reagovali na nástrahy, přiskakující a bouchající o dno. V tomto ohledu mi velice pomohly gumy Slim Jim, které mají velikou výhodu, ta spočívá v tom, že guma je plovoucí, tedy při dopadu na dno s 5g hlavičkou, krásně panáčkuje a rybám se přímo nabízí. Navíc materiál těchto gum je dokonalý, měkčí žužu sem snad v ruce nikdy neměl. V nabídce je veliká škála barev a tak se guma Slim Jim hodí snad do všech podmínek. Její chod není tak agresivní, což byla také výhoda z kraje měsíce.

Po asi dvou týdnech úspěchů, začali být dravci apatický a chtělo to změnu, přestali reagovat na klidný chod nástrahy a záběry u dna úplně zmizeli. Tak to chtělo zásadní změnu a zkoušet, zkoušet. Po dvou neúspěšných dnech jsem na to přišel a na řadu přišli woblery. Cranky od Doiyo Nomin Hiratai celý problém vyřešili. Tyto 6cm cranky mají velice agresivní chod a kulička v jejich těle vydávající hluboký zvuk se stala až neskutečnou zbraní. V zakalené vodě mi dobře fungovala bílá GH barva a v čisté vodě imitace štiky NPI barva.

Tento měsíc mi také umožnil vyzkoušet další vybavení, prut NIYO Jig v cástovém provedení s navijákem Nakuma CX, se stal mou pravou rukou a funguje bezchybně. Zkrátka celý měsíc musím hodnotit velice kladně a doufám, že měsíc říjen bude alespoň trochu podobný.

Za tým Iron Claw a Doiyo Karel Dedecius